Szkolnictwo jest jednym z najważniejszych elementów gospodarki, dzięki któremu społeczeństwo może się odpowiednio rozwijać. Świat bardzo szybko idzie do przodu, dlatego edukacja wymaga ciągłej aktualizacji oraz weryfikacji metod nauczania. Rodzice i nauczyciele często zadają sobie pytania, co robić by współcześnie zachęcić młodych ludzi do nauki? Jak sprawić, żeby stała się ona bardziej atrakcyjna?

Nasza Szkoła podręcznik to propozycja powstała z myślą o współczesnej edukacji. Jest to wydawnictwo, które kładzie szczególny nacisk na potrzeby osobiste uczniów. Jego treść napisana jest w sposób ciekawy oraz przystępny dla dzieci.

Jakie podręczniki można znaleźć w Naszej Szkole?

Wydawnictwo oferuje podręczniki dla klas pierwszych, jako cykl roczny. Jego autorkami są Barbara Ochmańska, Maria Lorek i Lidia Wollman. W jego zakres wchodzą:

 • Nasz elementarz – Jesień
 • Nasz elementarz – Zima
 • Nasz elementarz – Wiosna
 • Nasz elementarz – Lato.

Podręczniki dla klas drugich i trzecich opracowały: Maria Lorek, Monika Zatorska oraz Agata Ludwa. Program zawiera:

 • część 1 – edukacja zintegrowana
 • część 1 – matematyka
 • część 1A – edukacja zintegrowana
 • część 1B – edukacja zintegrowana
 • część 3 – edukacja zintegrowana
 • część 2 – matematyka
 • część 3 – matematyka
 • część 3 – edukacja zintegrowana
 • część 4 – edukacja zintegrowana
 • część 4 – matematyka.

Jaka powinna być nowoczesna edukacja?

Przede wszystkim nowoczesna edukacja powinna być osobista. Bardzo ważna jest personalizacja w edukacji, która dostosowuje swój program do indywidualnych potrzeb ucznia. Nauczanie powinno być skierowane na proces, a nie na same tylko efekty. Często w rzeczywistości najważniejsze stają się wyniki i oceny, a skupienie na odpowiednim przyswajaniu wiedzy schodzi na dalszy plan. Edukacja zawsze musi być zorientowana na ucznia. Nie można zapominać także o elemencie technicznym. Rozwinięta technologia daje bardzo wiele możliwości rozwoju, jeśli dziecko odpowiednio z niej korzysta. Edukacja powinna zatem starać się o stworzenie mobilnego środowiska
edukacyjnego, które uczy, jak powinno się korzystać z komputera i internetu w odpowiedni sposób.

Nasza Szkoła podręcznik i odpowiada na potrzeby współczesnej edukacji. Jeżeli szukasz odpowiednich opracowań do nauki dla swojego dziecka, to polecamy właśnie te. Dzięki nim nauka staje się przyjemna. Uczy i bawi zarazem, angażując uczniów znacznie bardziej niż zwyczajne podręczniki.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com